VÍTĚZNÉ MODELY A MODELÁŘI

WINNERS

A: Letadla

A1 – Vrtulová letadla 1/32 a větší

1. VAŇOUS Miloslav, Fe2b “River Plate” Francie, květen 1916

2. ANTFEIST Miloš, FW-190 A-8 Sturmbock Jg-300

3. DOLEŽAL Libor, Heinkel He111-h6

A2 – Proudová letadla 1/32 a větší

1. CHOREŇ Josef, Me 163 V53

2. KOSINA Petr, V-1 Reichenberg

3. HUBR Jan, L-29A Delfín Akrobat

A3 – Letadla do roku 1930 1/48

1. RYŠÁNEK Ivan, Albatros D.II

2. KUNTSCHER Vilem, Albatros D.I Prinz Friedrich Karl von Preussen

3. nevyhodnoceno

A4 – Vrtulová letadla 1/48 – detailkit

1. ŠEBESTA Zdeněk, Supermarine Spitfire Mk.IX.c

2. VAGAČ Peter, Fw 189 A1 Nachtjager

3. HYŠKA Jiří, Vought F4U-1A Corsair

A5 – Vrtulová letadla 1/48 – ready to fly

1. LEPESANT Franck, Macchi MC.202 Folgore

2. VOPALECKÝ Václav, Spitfire Mk IX.e

3. HOVĚZÁK Honza, Bf109 G-2

A6 – Proudová letadla 1/48 – detailkit

1. PETŘÍČEK Jindra, Jaguar Gr.3

2. RAJN Zdeněk, F-14D Tomcat

3. PELEJ Tomáš, L-29 Delfín

A7 – Proudová letadla 1/48 – ready to fly

1. HÁTLE Jaroslav, A-4N Skyhawk

2. STUDENÝ Tomáš, F-4 B Phantom II

3. HERMOCH Jan, F-16C, blk.30 HAF

A8 – Vrtulníky 1/48 a větší

1. KONČITÍK Josef, Mi-17 v-5 Hip H

2. POSPÍŠIL Milan, Westland Wessex

3. TEJKL Renda, SH-34 J

A9 – Letadla do roku 1930 1/72

1. BRŮHA Josef, Ocenasek

2. KAPLAN Michael, Hansa Brandemburg

3. nevyhodnoceno

AA – Vrtulová letadla 1/72 – detailkit

1. SCHLEGEL Jörg, F6F-5 Hellcat

2. PILÁT Karel, Messerschmitt Bf110D-3

3. DOLEŽAL Libor, P-38J Lightning

AB – Vrtulová letadla 1/72 – ready to fly

1. NĚMEC Martin, NORTHROP A-17

2. POSPÍŠIL Petr, Hellcat Mk.II [JZ796, 808 Sqn FAA]

3. PILÁT Karel, Messerschmitt Bf110C-6/Trop

AC – Proudová letadla 1/72 – detailkit

1. BENEŠ Martin, Me-262

2. MAREK Daniel, Horten Ho-229 V3

3. nevyhodnoceno

AD – Proudová letadla 1/72 – ready to fly

1. JANĎOUREK Roman, Panavia Tornado “Pride of Boelcke 50th”

2. SEIDL Vladislav, ES-3A Shadow

3. BALAJ Andrej, F-4N Phantom II

AE – Vrtulníky 1/72

1. SEIDL Vladislav, SH-3D Sea King

2. BRŮHA Josef, A.G.Von Baumhauer

3. BROUSIL Lukáš, MH-53E

AF – Letadla a vrtulníky 1/144

1. NĚMEC Martin, PANAVIA TORNADO GR.MK 1

2. MOKRÝ Ondřej, Hansa-Brandenburg D.I

3. ZÍTKO Pavel, Tornado ECR

AG – Letadla a vrtulníky děti do 13ti let (včetně)

1. KAREL Tomáš, P-51D Mustang

2. ONDROUCH Štěpán, P-51B Mustang

3. ŠÁMAL Štěpán, Gloster Gladiator Mk.I

AH – Letadla a vrtulníky mládež 14-18 let (včetně)

1. BŘÍZA Michal, Bf-109E-4

2. NĚMEC Petr, La-7

3. ŠÁMALOVÁ Pavlína, Messerchmit Me-262A1a


B: Bojová technika

B1 – Pásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. VRAŠTIL Ladislav, Sd.Kfz.165 Hummel

2. SUSSER Libor, Renault Ft-17

3. NOVOTNÝ Jan, Jagdpanzer 38 Hetzer

B2 – Pásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. DOSTÁL Michal, T-55 ENIGMA

2. URBÁNEK Roman, T-90

3. HORT Michal, pz.kpfw 38t ausf S

B3 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. VINICKÝ Milan, M19 Diamond

2. HÁJEK Pavel, Einheitsdiesel Kfz.61 Fernsprechbetriebs

3. HORT Michal, Kubelwagen typ 82 DAK

B4 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. HORT Michal, sd.kfz 250/8

2. BUNC Marian, Ukraine rebels BRDM-3

3. PETROVIČ Zdeněk, M 54 gun truck

B5 – Bojová technika 1/48

1. HORT Michal, pz kpfw lll ausf L

2. ANTFEIST Miloš, Sd.kfz.251 Panzer Div.Wiking

3. HORT Lukáš, Sherman FireFly

B6 – Pásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. PAVLÍK Jan, M 113 ITV

2. HRDLIČKA Tomáš, T-35

3. TOMÁŠEK Jan, T-34/85

B7 – Pásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. HOVĚZÁK Honza, Renault Ft-17

2. BERNT Jindřich, T 55 Enigma

3. NOVOTNÝ Lukáš, E-100

B8 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. KOUKOLÍČEK Jaroslav, SWS & flak 43

2. KLOUČEK Pavel, Opel Blitz Omnibus Stabswagen

3. ŠOUREK Petr, Einheitsdiesel Kfz.62

B9 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. BERNT Jindřich, Famo

2. HRDLIČKA Tomáš, Horchgerat

3. ŠINDELKA Karel, ERC90 Lynx

BA – Bojová technika děti do 13ti let (včetně)

1. BŘÍZA Martin, Schwimmwagen Type 166

2. NEDVĚD Jakub, Pz.Kpfw.VI ausf.E Tiger I

3. MIKA Marek, T-55 w/ZU-23-2

BB – Bojová technika mládež 14-18 let (včetně)

1. URBÁNEK Martin, Topol SS-25

2. ŠKAMPA Jan, Opel Maultier

3. CHMELÍK Jiří, T-55


C: Figurky
C1 – Figurky do 65mm

1. ŽABA Lukáš, Greece Warrior

2. LUKAČOVIČ Branislav, Italian Knight, Sir Jacopo Cavalli 1350-70

3. DUFEK Milan, Werner Voss

C2 – Figurky od 65mm

1. LUKAČOVIČ Branislav, Regnault de Aubigny savary at Grécy

2. DUFEK Milan, Royal Highlander

3. PACHOVSKÝ Pavel, Washington army 1776

C3 – Busty

1. ŽABA Lukáš, Steam Punk Frog

2. LUKAČOVIČ Branislav, Rytier Pachy za mlada

3. DURDIS Jan, Kameraden

C4 – Viněty

1. LUKAČOVIČ Branislav, Pred turnajom

2. ŽATKOVIČ Milan, Za vlast!

3. STRATÍLEK Marcel, Fajn, začnem hlavou!

C5 – Fantasy

1. LUKAČOVIČ Branislav, Warrior of blood
2. ŽABA Lukáš, Born
3. KUBÁT Jaroslav, Santa

C6 – Figurky děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. KUBÁTOVÁ Eva, Hamlet

2. TRLICA Michal, Oberst von Stauffenberg

3. HELEŠIC Tomáš, Tovarishch


D: Lodě
D1 – Plachetnice

1. ČOŽÍK František, British Bomb Ketch

2. ŽÍLA Vít, Thonier Armor

3. HOUDA Vítězslav, La Couronne

D2 – Ponorky

1. ŠVIHOVEC Petr, Projekt 636, “Improved Kilo”

2. BŘÍZA Zdeněk, U-2326, U-boot typ XXIII

3. KRAUS ML. Vladimír, I-58 late

D3 – Lodě

1. MINCBERGR Marek, HJMS Ise (10.1944)

2. HOUDA Vítězslav, Bismarck

3. ŠÁMAL Petr, Takao


E: Auto/Moto
E1 – Automobily závodní

1. ŠILPOCH Michal, Mitsubishi Lancer EVO VII WRC

2. KAPLAN Michael, Lancia Stratos 1977

3. ŠPÍŠEK Michal, Ferrari 330 P4

E2 – Automobily civilní

1. MRÁZEK Marek, Subaru BRZ

2. JINDRLE Michal, Ferrari LaFerrari

3. HORT Michal, Simca 5

E3 – Kamióny, nákladní automobily a autobusy

1. HOROŠKO Petr, Tatra T-111 D 031

2. GREGOR Michal, Subaru Sambar

3. DOLEŽAL Vít, Liaz XA 18.29 CAS K 25

E4 – Civilní technika

1. GREGOR Michal, Daihatsu Midget

2. ŠMÍD Jiří, Zetor 25 + Zetor 50

3. SAMEK Vojtech, Tandemový zdvih

E5 – Motocykly

1. ZITKO Jan, Yamaha YZR M1 – US GP 2006

2. NAVRÁTIL Petr, Triumph 3 HW

3. KARÁCSONY Gábor, ART GP14 testbike

E6 – Auto – moto 1/50 a menší

1. KLOUČEK Milan, Tatra 87

2. MOŘICKÝ Ondřej, Jawa 50/21 Pionýr

3. nevyhodnoceno

E7 – Automobily, kamióny a motocykly děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. FÜRBACHER Adam, Mini Cooper

2. HROMADA Matěj, Aston Martin DBR 9

3. HROMADOVÁ Kateřina, Yamaha YZR-M1 2004 Team


F: Diorama

F1 – Diorama s pozemní technikou 1/48 a větší

1. ŽATKOVIČ Milan, Milk for Battle Front Russia 1942

2. VACULÍN Jakub, Zjevení fanatiků

3. PETROVIČ Zdeněk, The Road Runners

F2 – Diorama s leteckou technikou 1/48 a větší

1. MERTENS Sergey, Sieben Schwaben

2. KOŠEK Milan, MiG-25

3. ŠEBESTA Zdeněk, Arado Ar-196 + katapult

F3 – Diorama s pozemní technikou 1/72 a menší

1. BERNT Jindřich, T 80

2. HAMBÁLEK Jiří, Somma 1917

3. ŠVIHOVEC Petr, Stug.III CgW, Severní Afrika

F4 – Diorama s leteckou technikou 1/72 a menší

1. GRUNCL Ivan, generální oprava

2. KAPLAN Michael, Recovery

3. KRÁL Jaroslav, 7.Dubna 1945

F5 – Bunkry a opevnění

1. MOŘICKÝ Ondřej, Palebný objekt K?-2

2. nevyhodnoceno
3. nevyhodnoceno

F6 – Diorama děti do 13ti let (včetně)

1. MIKA Marek, Bouráky revoluce

2. KOCMAN Jakub, Ural 4320 a spetsnaz

3. nevyhodnoceno

F7 – Diorama mládež 14-18 let (včetně)

1. ŠKAMPA Jan, Caterpillar D9R

2. SCHEFFEL Tomáš, Jitrnice za benzín

3. TRLICA Michal, David gegen Goliath


G: Ostatní
G1 – Sci-Fi a Fantasy

1. URBÁNEK Roman, Nanta XW-1

2. KUDRNA Adam, Man on the moon?

3. ŠVIHOVEC Petr, StuG.III Zux 66 Ausf.A

G2 – Papírové modely

1. DOSTÁLOVÁ Marcela, Komatsu G-40

2. PATERA Marek, Tatra 815 PMS

3. KARÁCSONY Gábor, Aprilia Racing

G3 – Kolejová technika

1. EIBICH Petr, K5(E)Leopold, WR 360, Horch 108

2. KOUKOLÍČEK Jaroslav, schwerer Schienenpanzer Artilleriewagen

3. NOVOTNÝ Lukáš, Panzertrager wagon mitt Pz. Kpfw. 38 (t)


Speciální a trophy kategorie

Hlavní cena “PANTHERS CUP” (na téma “Nerovná setkání”)
Jan Dušek, David a Goliáš

Cena Starosty MČ Praha 9
Vítězslav Houda, Bismarck

Cena klubu neorganizovaných bratislavských modelárov
Tomáš Dunda, L-29 Delfín

Cena Roty AZ AČR Středočeský kraj
Marek Pohan, Avia Bh.11

Cena IPMS Krkonoše
Jindřich Bernt, Selbstfahrlafette 8.8cm Womag

Cena KPM Jihlava
Honza Hovězák, Bf-109G

Cena 2dreamers
za figurku Jan Durdis, Henry IV.
za bustu Lukáš Žaba, Steam Punk Frog

Cena MK 518 Děčín
Zdeněk Šebesta, Arado Ar-196 + katapult

Cena KPM Mariánské Lázně
Pavel Zmeškal, Adler Kfz.13

Cena Plus Model
Michal Bříza, Marder III

Cena www.nejpenezenky.cz
Tomáš Dunda, Airbus A319