VÍTĚZNÉ MODELY A MODELÁŘI

WINNERS

Fotografie vítězných modelů lze shlédnout (slideshow) i ZDE

Photos available also HERE (slideshow)

A: Letadla

A1 – Vrtulová letadla 1/32 a větší

1. Jan Kopecký, B-25J Mitchell

2.Josef Choreň, F4U-1 Corsair

3. Miloslav Vaňous, Roland D.VIa

A2 – Proudová letadla 1/32 a větší

Nehodnoceno, v kategorii nebyl žádný model.

A3 – Letadla do roku 1930 1/48

1. Franck Lepesant, Albatros D.III OEFFAG

2. Milan Šébl, Albatros D. III OEFFAG 153.27

3. Vilem Kuntscher, Lilienthal Normal-Segelapparat

A4 – Vrtulová letadla 1/48 – detailkit

1. Zdeněk Šebesta, Fokker D.XXI

2. Pavel Zítko, HELLCAT Mk.I

3. nevyhodnoceno

A5 – Vrtulová letadla 1/48 – ready to fly

1. Franck Lepesant, A6m3 Model 22 Zero

2. Luboš Pavel, North American P-51D Mustang

3. Milan Doležal, Bf-109G6 Black 16

A6 – Proudová letadla 1/48 – detailkit

1. Jan Hermoch, F-5E Tiger II.

2. Josef Choreň, F3H Demon

3. Martin Jíra, F-16C

A7 – Proudová letadla 1/48 – ready to fly

1. Jaroslav Hátle, MiG-21F-13

2. Luboš Pavel, F9F-2 Panther

3. Tomáš Studený, F-100F SUPER SABRE

A8 – Vrtulníky 1/48 a větší

1. Jiří Josífko, Mi-24 D

2. Milan Pospíšil, Westland Wessex

3. Martin Sporka, Bell OH-58D Kiowa Warrior

A9 – Letadla do roku 1930 1/72

1. Josef Skalický, Latécoére 28-3

2. Josef Brůha, Theodorescu

3. David Hartl, Fokker E.III strip

AA – Vrtulová letadla 1/72 – detailkit

1. Ivan Gruncl, P-47 Thunderbolt

2. David Hartl, Piper L-4 Stripdown

3. Michael Kaplan, Hurricane Mk II

AB – Vrtulová letadla 1/72 – ready to fly

1. Petr Pospíšil, F4U-1 Corsair

2. Jan Baranec, B-26C Marauder

3. Jiří Votápek, P-51D “Mustang”

AC – Proudová letadla 1/72 – detailkit

1. Milan Doležal, Me-163 Komet

2. Pavel Čermák, Messerschmitt 262 A-1 Schwalbe

3. místo nevyhodnoceno

AD – Proudová letadla 1/72 – ready to fly

1. Vladislav Seidl, F11F-1 Tiger

2. Martin Černý, MiG-21 SMT

3. Martin Němec, NORTHROP CF-5B FREEDOM FIGHTER

AE – Vrtulníky 1/72

1. Josef Brůha, Curtiss Bleecker XR-51

2. David Hartl, Mi-2

3. místo nevyhodnoceno

AF – Letadla a vrtulníky 1/144

1. Václav Sluníčko, Spitfire MK.IX

2. Zdeněk Šebesta, Tupolev TU-134

3. Martin Němec, F-14 A “BLACK TOMCAT”

AG – Letadla a vrtulníky děti do 15ti let (včetně)

1. Michal Bříza, Bf-109E-4

2. Václav Šulc, Hellcat F6F-3

3. Petr Němec, P-51 Mustang

AH – Letadla a vrtulníky mládež 16-18 let (včetně)

1. Jakub Nademlejnský, A6M5c “Zero”

2. Tomáš Pavlík, P-39Q Aircobra

3. Tomáš Helešic, Hawker Tempest HARIBO


B: Bojová technika

B1 – Pásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Jiří Hájek, Stalinec SG65

2. Jan Novotný, Jagdpanzer E10

3. místo nevyhodnoceno

B2 – Pásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, Steyr RSO

2. Petr Urbánek, JSU-152

3. Marian Bunc, T-90A

B3 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Milan Košek, M-ATV MRAP

2. Roman Urbánek, GMC Bofors

3. Milan Vinický, Ford F60 LAAT

B4 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Petr Pokorný, Opel Blitz

2. Radim Jankásek, KN-251

3. Marian Bunc, BRDM-2

B5 – Bojová technika 1/48

1. Michal Hort, Marder lll M

2. Jindřich Bernt, Marder III M

3. Vojtěch Starý, Sherman Firefly I.C.

B6 – Pásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Tomáš Hrdlička, Pz.I Ausf.A radio

2. Michael Kaplan, T 55 Enigma

3. Milan Klouček, IS-3

B7 – Pásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Lukáš Hort, M2A3 Bradley

2. Jindřich Bernt, Sherman M4A2(75)

3. Petr Hlaváček, STRV M/37 (PRAGA AH-IV-S)

B8 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Petr Hlaváček, BRDM-2

2. Michael Kaplan, Famo 9 Flak 88

3. místo nevyhodnoceno

B9 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Jindřich Bernt, Sd.Kfz. 251/9

2. Robert Lebl, Praga V3S AD080

3. Pavel Zabák, Sd.Kfz. 263

BA – Bojová technika děti do 15ti let (včetně)

1. Martin Bříza, Schwimmwagen Type 166

2. Marek Mika, Tiran 5

3. Jakub Nedvěd, Crusader AA

BB – Bojová technika mládež 16-18 let (včetně)

1. Vojtěch Zikeš, Marder III ausf.H

2. Tomáš Pavlík, Český Pz.38(t).

3. Radomil Benda, Sdkfz 221


C: Figurky
C1 – Figurky do 65mm

1. Branislav Lukačovič, Medieval Knight, XIII Century

2. Pavel Sýkora, Rytíř XV.století

3. Jaroslav Kubát, Norman s křížem

C2 – Figurky od 65mm

1. Branislav Lukačovič, Medieval Knight 14th Century

2. Jan Durdis, Persian Immortal

3. Václav Sloup, hostinský Josef Palivec

C3 – Busty

1. Branislav Lukačovič, European Knight XIV-XV c.

2. Zbyněk Musil, Mongol Warrior

3. Jan Durdis, Highlander

C4 – Viněty

1. Tomáš Říha, Hmm….super trefa

2. Miloslav Olach, US kavalerista a indiánský stopař

3. Tomáš Příkop, B-17 Gunner

C5 – Fantasy

1. Robert Wágner, MARBELLA

2. Branislav Lukačovič, Turtle Daddy

3. Jan Durdis, Chaagmuth

C6 – Figurky děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Michal Trlica, General Helmuth Weidling

2. Jakub Kocman, Ultramarines

3. Klára Kocmanová, Velociraptors


D: Lodě
D1 – Plachetnice

1. Vít Žíla, Soleil Royal

2. František Čožík, POURQUOI-PAS ?

3. místo nevyhodnoceno

D2 – Ponorky

1. Petr Švihovec, u boot Type VIIB

2. Zdeněk Krčmář, IJN I 400

3. Tomáš Helešic, U boot VIIC

D3 – Lodě

1. Zdeněk Krčmář, IJN Yamato 1945

2. Jan Hovězák, Tupolev G-5 mod.XIII

3. Vladimír Kraus, IJN Kagero 1941


E: Auto/Moto
E1 – Automobily závodní

1. Michal Doskočil, Porsche 911 GT1

2. Jiří Pokorný, Škoda Fabia S 2000 Kresta

3. Anh VU Tuan, Subaru Impreza 2003 WRC – Acropolis

E2 – Automobily civilní

1. Michal Gregor, Citroen 2CV Fourgonnette – TV servis

2. Milan Černý, Mini Couper

3. Marek Mrázek, Mercedes SL63 AMG

E3 – Kamióny, nákladní automobily a autobusy

1. Petr Horoško, TATRA T – 111 D 031

2. Michael Polívka, TATRA 111 S

3. Marek Šrejber, MAN TGX 26.480 6×4

E4 – Civilní technika

1. Jiří Šmíd, Zetor 35 P

2. Michal Gregor, Daihatsu Midget

3. Vladimír Kraus, Zetor Crystal+vlek

E5 – Motocykly

1. Petr Němec, Harley Davidson WLC

2. místo nevyhodnoceno

3. místo nevyhodnoceno

E6 – Auto – moto 1/50 a menší

Nehodnoceno, v kategorii nebyl žádný model.

E7 – Automobily, kamióny a motocykly děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Arnold Takács, DTM Mercedes

2. Ádam Fodróczi, BMW M3 Dtm 2012 Bruno Spengler

3. Martin Hanuš, ROSS VIZA CAB-02


F: Diorama

F1 – Diorama s pozemní technikou 1/48 a větší

1. Pavel Švejda, Ooh shit!

2. Jan Foud, Pssst!, German survey, Eastern Front, Wi

3. Luboš Hořejší, “tak ho máme” 1st SFOD DELTA Afghanistan

F2 – Diorama s leteckou technikou 1/48 a větší

1. Jan Dušek, Dobrá trefa, ale kde je pilot! Východní

2. Bela Csitei, Lippisch P.13.a

3. místo nevyhodnoceno

F3 – Diorama s pozemní technikou 1/72 a menší

1. Petr Eibich, Chevrolet LRDG

2. Pavel Zmeškal, KZ-1 KRASNAJA ZVEZDA Rusko jaro 1943

3. Tomáš Hrdlička, Stavba radaru (FuSE-65E)

F4 – Diorama s leteckou technikou 1/72 a menší

1. Michael Kaplan, Problem

2. Petr Eibich, P-47D Thunderbolt

3. Jaroslav Král, Mise č. 210

F5 – Bunkry a opevnění

1. Milan Hlavatý, LO – vz.37 typ D1

2. místo nevyhodnoceno

3. místo nevyhodnoceno

F6 – Diorama děti do 15ti let (včetně)

1. Jakub Nedvěd, On the way to the victory

2. Michal Bříza, PAK-35/36

3. Marek Mika, Toyota Pick-Up

F7 – Diorama mládež 16-18 let (včetně)

1. Michal Trlica, Gas! Gasmasken aufsetzen!

2. David Foud, Škoda-Werke 1945

3. místo nevyhodnoceno


G: Ostatní
G1 – Sci-Fi a Fantasy

1. Petr Švihovec, XP-M4

2. Roman Urbánek, T-Rex

3. Tomáš Příkop, Predator

G2 – Papírové modely

1. Václav Sloup, Tatra 815 VVN 8×8 1R

2. Zdeněk Krčmář ml., Hrad Lichnice

3. Marek Patera, Brabham BT 26

G3 – Kolejová technika

1. Jaroslav Koukolíček, Autoblinda AB 40 Ferroviaria

2. Jiří Krška, BR-131 “LUDMILLA”

3. Lukáš Novotný, Maintenance car+Flak 30


Speciální a trophy kategorie

Hlavní cena “PANTHERS CUP” (na téma “Ve jménu krále”)
Zdeněk Krčmář, Yamato

Cena Bílek Hobby Kits
Cena za modely v dětských kategoriích.
Martin Bříza, A-10A Thunderbolt
Jan Čada, Lavočkin La-5FN
Petr Němec, Jeep Willys

Cena KPM Mariánské Lázně “PRA-PRA CUP”
Cena za model z historické stavebnice.
Radek Havránek, Avia S-199

Cena KPM Mariánské Lázně “Cena práce”
Cena za dobře postavený model.
Michal Doskočil, Porsche 911 GT1

Cena KPM Mariánské Lázně “No guns”
Cena za model vojenské techniky bez pevně zabudované výzbroje.
Jindřich Bernt, Praga V3S

Ocenění “der BESTE” udělované webem www.chmelar-diorama.cz
Cena za model německé druhoválečné techniky z období II. světové války.
Petr Pokorný, Opel Blitz

Cena KPM Jihlava “Eine kleine luftwagon”
Cena za nejlepší model dopravního nebo transportního letadla.
Josef Skalický, Latécoere 28-3

Cena starosty MČ Praha 9
Cena za model dle výběru zástupce ÚMČ.
Zdeněk Krčmář, Yamato

Cena Plus Model
Cena za nejlepší model v dětských kategoriích.
Martin Bříza, Flakpanzer Gepard

Cena KPM Děčín “Dobro a poctivo urobený model
Jan Dušek, Diorama “Dobrá trefa…”

Cena HKPM Prostějov
Cena za nejlepší vrtulník.
Josef Brůha, Curtiss Bleecker XR-51

MAN trophy
Cena udělovaná společností  MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. za nejlepší model vozidla značky MAN a značek příbuzných.
Ivan Bedrníček, MAN TGX Wrecker

Cena MN Modelář
Milan Hlavatý, LO vz.37 typ D1

Cena Eduard
Václav Vopalecký, Spitfire Mk.IXc