VÍTĚZNÉ MODELY A MODELÁŘI

WINNERS

Fotografie vítězných modelů lze shlédnout (slideshow) i ZDE

Photos available also HERE (slideshow)

A: Letadla

A1 – Vrtulová letadla 1/32 a větší

1. Tomáš Svozil, P-51D Mustang

2.Petr Navrátil, DH.9a Ninak

3. Martin Černý, Curtiss H-75O Hawk

A2 – Proudová letadla 1/32 a větší

1. Zdeněk Šebesta, Aero L-39 ZA Albatros

2. Lubomír Ontkoc, Heinkel He-162 A-2

3. místo nevyhodnoceno

A3 – Letadla do roku 1930 1/48

1. Franck Lepesant, Albatros D.III OEFFAG

2. Milan Šébl, Albatros D.III OEFFAG 153

3. Jakub Vilingr, Oeffag 253

A4 – Vrtulová letadla 1/48 – detailkit

1. Peter Vagač, Focke Wulf Fw 190 A6-R11

2. Martin Rychlý, Messerschmitt Bf 110 F-2

3. Petr Vacek, P-61A Black Widow

A5 – Vrtulová letadla 1/48 – ready to fly

1. Zdeněk Šebesta, Let L-200 Morava

2. Tomáš Dunda, P-51 Mustang RAF

3. Franck Lepesant, A6m3 Model 22 Zero

A6 – Proudová letadla 1/48 – detailkit

1. Jaroslav Hátle, F-104G Starfighter

2. Petr Pospíšil, Jak-23 Flora

3. Jan Kopecký, F4D Skyray

A7 – Proudová letadla 1/48 – ready to fly

1. Jan Hermoch, Harrier T.Mk 10/12

2. Jaroslav Hátle, MiG-21bis

3. Jan Petr, A-4SU “Super Skyhawk”

A8 – Vrtulníky 1/48 a větší

1. Milan Pospíšil, ACH-47A Armed Chinook

2. Václav Vopalecký, VR – 3 (Focke Achgelis Fa 223)

3. David Matušek, Mi-24 Hind

A9 – Letadla do roku 1930 1/72

1. Josef Brůha, Santos Dumont No15

2. David Hartl, Fokker E.III strip

3. Michal Kovařík, Avia BH-3 “Bejk”

AA – Vrtulová letadla 1/72 – detailkit

1. Vladislav Seidl, P-3C Orion

2. Andrej Krašeninikov, P-40 Tomahawk Mk.IIB

3. Boris Bednár, TB-3 Zveno

AB – Vrtulová letadla 1/72 – ready to fly

1. Tomáš Uher, F-8F Bearcat

2. Dušan Ritz, Sea Otter Mk.I

3. Luboš Zach, A6M2b Zero

AC – Proudová letadla 1/72 – detailkit

1. Milan Doležal, Me-163 Komet

2. místo nevyhodnoceno

3. místo nevyhodnoceno

AD – Proudová letadla 1/72 – ready to fly

1. Vladislav Seidl, F-4B Phantom II

2. Libor Černocký, F-4F Phantom II

3. Jan Hovězák, Ba-349 Natter

AE – Vrtulníky 1/72

1. Tomáš Macourek, SH-60B Seahawk

2. Josef Brůha, Breguet Richet Gyroplane

3. Jan Pavlík, H 21

AF – Letadla a vrtulníky 1/144

1. Martin Němec, F-104 G STARFIGHTER

2. Petr Pospíšil, Me-262

3. Vladimír Stoklasa, Iljushin Il-18

AG – Letadla a vrtulníky děti do 15ti let (včetně)

1. Michal Bříza, Bell P-39Q-6

2. Petr Němec, J2M3 RAIDEN

3. Štěpán Šámal, P-47D Thunderbolt

AH – Letadla a vrtulníky mládež 16-18 let (včetně)

1. Ondřej Škarka, Supermarine Spitfire Mk.IXc

2. Jan Petr, Hawker Tempest Mk.V

3. Jakub Nademlejnský, Fw-190D-11


B: Bojová technika

B1 – Pásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Milan Vinický, Cromwell IV F

2. Milan Malík, T-38

3. místo nevyhodnoceno

B2 – Pásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, pzkpfw l ausf A

2. Marian Bunc, Beute T-34/76

3. Tomáš Ťupa, M13/40

B3 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Milan Krnáč, Tatra 815-7 EOD

2. Milan Košek, Zákopové kolové rypadlo TMK-2

3. Jiří Vála, Zil 157 & SA-2

B4 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, chevrolet L.R.D.G

2. Jan Krch, Dragon vagon M 26 + Landing craft LCM 3

3. Jiří Ščučka, Vickers-Crossley type 25

B5 – Bojová technika 1/48

1. Michal Hort, Staghound Mk.l

2. Václav Sluníčko, VT 34

3. Martin Korbelík, T-34/85

B6 – Pásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Jan Pavlík, M 1 Panther II

2. Petr Švihovec, Tiger 1

3. Pavel Zabák, 12.8 cm Selbstfahrlafette auf VK3001(H)

B7 – Pásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Jindřich Bernt, ISU 152

2. Jan Pavlík, Pz.Kpfw VI Tiger

3. Roman Vaško, Merkava Mk.4 LIC

B8 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Luděk Macháček, Opel Blitz omnibus radio

2. Jan Pavlík, DUKW

3. Petr Dušek, Chevrolet K-51 Radio

B9 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Pavel Zmeškal, OPEL BLITZ OMNIBUS STABSWAGEN

2. Jaroslav Koukolíček, Steyr 1500

3. místo nevyhodnoceno

BA – Bojová technika děti do 15ti let (včetně)

1. Martin Urbánek, JGSDF Type 89 IFV

2. Pavel Vosmek, Pz.Kpfw.IV Ausf.J

3. Jiří Chmelík, PzKpfw 38t Ausf.G

BB – Bojová technika mládež 16-18 let (včetně)

1. Vojtěch Zikeš, Merkava Mk.IV

2. Tomáš Pavlík, Challenger 2 MBT

3. Tomáš Hornych, Stryker


C: Figurky
C1 – Figurky do 65mm

1. Branislav Lukačovič, Amazonka

2. Milan Dufek, Jean Le Bon

3. Robert Vágner, Lord Crowley

C2 – Figurky od 65mm

1. Milan Dufek, Francis Drake

2. Pavel Pachovský, Butler’s rangers

3. Lukáš Žaba, Templar in battle

C3 – Busty

1. Branislav Lukačovič, rytier 13.-14. str.

2. Lukáš Žaba, Bandit

3. Jan Durdis, Mongol warrior

C4 – Viněty

1. Branislav Lukačovič, DKOK verzus Chaos renegade ogryn

2. Pavel Švejda, U.S. Field Workshop

3. Pavel Sýkora, Landsknechti

C5 – Fantasy

1. Branislav Lukačovič, Komisarka

2. Robert Vágner, Goblin gravedigger

3. Jan Durdis, Twinblades

C6 – Figurky děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Michal Trlica, Leutnant Georg Bose

2. Petr Němec, U.S. AIRBORNE

3. Klára Kocmanová, Ainariel-Luèištnice


D: Lodě
D1 – Plachetnice

1. Vít Žíla, Chinese Junk

2. Vítězslav Houda, Vasa

3. Jan Svoboda, Drakkar

D2 – Ponorky

1. Tomáš Dunda, U-boat VIID

2. Petr Švihovec, SSN-711 San Francisco

3. Milan Malík, U-Boot typ 212

D3 – Lodě

´

1. Zbyněk Škopán, USS Monitor CSS Virginia

2. Luděk Macháček, PBR II patrol boat

3. Aleš Andera, USS Texas BB-35


E: Auto/Moto
E1 – Automobily závodní

1. Michal Doskočil, Pescarolo-Judd 01

2. Vladimír Šuma, Renault Clio Kit Car

3. Michael Kaplan, Bentley Blower

E2 – Automobily civilní

1. Milan Doležal, Robur LO/LD 2500

2. Milan Černý, VW T1

3. Martin Němec, CORVETTE 1953 CUSTOM

E3 – Kamióny, nákladní automobily a autobusy

1. Milan Krnáč, Tatra 111 C + CV-9

2. Jaroslav Tuláček, Aero Kit Pete

3. Martin Tomíček, Duff 105 XF SSC

E4 – Civilní technika

1. Martin Vrba, ZETOR 5745

2. Michal Gregor, UAZ 452

3. Jiří Hájek, Zetor 25

E5 – Motocykly

1. Petr Navrátil, BMV R/75

2. místo nevyhodnoceno

3. místo nevyhodnoceno

E6 – Auto – moto 1/50 a menší

1. Robert Lebl, Liaz Š706 – fekál

2. Pavel Klouček, DKW F-91/6 Munga

3. Jan Svoboda, Subaru Impreza

E7 – Automobily, kamióny a motocykly děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Martin Hanuš, Liaz Š706 MTSPch – zimní údržba

2. Jan Škampa, Volkswagen T1

3. Jan Škopán, Citroen CV 11


F: Diorama

F1 – Diorama s pozemní technikou 1/48 a větší

1. Marcel Stratílek, VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 1968

2. Pavel Švejda, All to the Rhine!

3. Jan Dušek, Gott Mit Uns – west front 1918

F2 – Diorama s leteckou technikou 1/48 a větší

1. Miloslav Vaňous, Nìmecké polní letištì Francie jaro 1918

2. Bela Csitei, Eine kurze Rast

3. Ivan Gruncl, Další záøez na pažbì – Me 109F2

F3 – Diorama s pozemní technikou 1/72 a menší

1. Jindřich Bernt, LVT 4 + Jeep

2. Petr Eibich, Universal Carrier I Mk II

3. Luděk Macháček, Francie 1940

F4 – Diorama s leteckou technikou 1/72 a menší

1. Michael Kaplan, Odpočinek

2. Roman Urbánek, Hindenburg

3. Pavel Čermák, Dotankováno, na start!

F5 – Bunkry a opevnění

1. Josef Gažík, LO vz.37 A-160z

2. místo nevyhodnoceno

3. místo nevyhodnoceno

F6 – Diorama děti do 15ti let (včetně)

1. Jan Škampa, Mercedec-Benz 170V

2. Martin Bříza, PAK-40 L/46

3. Michal Trlica, Ale které jsou ty originály?

F7 – Diorama mládež 16-18 let (včetně)

1. Marek Zmeškal, Horch 1a Rusko 1941

2. Radomil Benda, Zbytek zasaženého Jeepu

3. místo nevyhodnoceno


G: Ostatní
G1 – Sci-Fi a Fantasy

1. Luděk Macháček, Apokalypsa

2. Petr Kadlec, Colonial Viper Mk.VI.

3. Lukáš Žaba, Sgt. Connor

G2 – Papírové modely

1. Drahoslav Dvořák, PT-17 Stearman

2. Pavel Klouček, Červený dùm z České Lípy

3. místo nevyhodnoceno

G3 – Kolejová technika

1. Jaroslav Koukolíček, Leopold

2. Lukáš Novotný, Locomotive Billard T 75

3. místo nevyhodnoceno


Speciální a trophy kategorie

Hlavní cena “PANTHERS CUP” (na téma “Čechy krásné, Čechy mé”)
Pavel Sýkora, Landsknechti

Cena Bílek Hobby Kits
Cena za modely v dětských kategoriích.
Michal Bříza, P-39Q
Petr Němec, Raiden
Alexander Vagač, pzkpfw. IV

Cena KPM Mariánské Lázně “PRA-PRA CUP”
Cena za model z historické stavebnice.
Ondřej Škarka, Bristol B.138

Ocenění “der BESTE” udělované webem www.chmelar-diorama.cz
Cena za model německé druhoválečné techniky z období II. světové války.
Marian Bunc, Elephant

Cena KPM Jihlava
Eine kleine luftwagon
Vladimír Stoklasa, Il-18

Cena starosty MČ Praha 9
Cena za model dle výběru zástupce ÚMČ.
David Matušek, Mi-24

Cena KPM Brno
Cena za nejzajímavější model dle výběru zástupců členů klubu.
Michal Bříza, P-39Q
Josef Brlha, Santos Dumond

Cena SDV Model
Ceny za nejlepší modely v měřítku 1/87.
Robert Lebl, Fekál
Josef Mitterbach, VT-72
Jan Svoboda, T-813

Cena Plus Model
Cena za nejlepší model v dětských kategoriích.
Martin Bříza, Flakpanzer Gepard

Cena Gabbert
Cena pro mladého modeláře.
Pavel Vosmek, Weasel

Cena KPM Děčín – Dobro a poctivo urobený model
Cena za model dle výběru zástupců klubu.
Jiří Škarka, ACM AT VLRA

Cena FruFru model
Petr Pospíšil, Jak-23

Cena Modelclubu Česká Lípa
Českolipský Tigermeet – Milan Poslíšil, Lynx
Phantom Trophy – Onsřej Zada, Phantom SIG
Nose Art – Marek Mika, italský tankista; Václav Neumann, Mustang
Cena Crystalexu – Roman Urbánek, Hindenburg
Diplom MK Česká Lípa – Václav Šulc, Fokker D.VII
Masterkit – ZdeněkŠebesta, L-39
Superkit – Milan Krnáč, Tatra T-815
Topkit – Jiří Veg, YA-12

Cena ResIM
Tomáš Pavlík, MiG-21MF

Cena SIGu italského letectva
Cena za nejlepší model italského letadla.
Erik Balzer, SM 82

Cena TNT Models
Martin Vrba, Zetor 5745
Jaroslav Tuláček, Aero Pete
Milan Černý, T-148 CA-10

Cena AML
Ondřej Škarka, Avia Ba.122
Pavel Nykodým, W-01 Brouček
Zdeněk Šebesta, L-39

Cena HKPM Prostějov
Cena za nejlepší vrtulník.
Václav Vopalecký, VR3