Fotogalerie ze soutěže ZDE
Gallery HERE


VÍTĚZNÉ MODELY A MODELÁŘI

WINNERS

Fotografie vítězných modelů lze shlédnout (slideshow) i ZDE

Photos available also HERE (slideshow)

A: Letadla

A1 – Vrtulová letadla 1/32 a větší

1. Miloslav Vaňous, Pfalz D. XII

2.Zdeněk Šebesta, J7W Shinden

3. Petr Pospíšil, Bf-109E-7 Trop

A2 – Proudová letadla 1/32 a větší

1. Zdeněk Lauterbach, F-4C Phantom

2. místo nevyhodnoceno
3. místo nevyhodnoceno

A3 – Letadla do roku 1930 1/48

1. Franck Lepesant, Albatros D.III OEFFAG

2. Libor Mužík, Roland D.6b

3. Ivan Ryšánek, Nieuport Ni-16

A4 – Vrtulová letadla 1/48 – detailkit

1. Petr Pospíšil, Bf-109G-6

2. Tomáš Svozil, De Havilland Mosquito FB MK.VI

3. Martin Rychlý, Bf 110 G-4 Maj. Wilhelm Johnen

A5 – Vrtulová letadla 1/48 – ready to fly

1. Pavel Štechr, I-16 Typ 29

2. Pavel Zmeškal, P-47 D-30

3. Václav Vopalecký, Hawker Tempest Mk.V

A6 – Proudová letadla 1/48 – detailkit

1. Jaroslav Hátle, F-105D-10 Thunderchief

2. Zdeněk Šebesta, MiG-21 MF

3. Jiří Brož, F-84F Thunderstreak

A7 – Proudová letadla 1/48 – ready to fly

1. Zdeněk Šebesta, Suchoj T-50 PAK-FA

2. Martin Jíra, F-22A Raptor

3. Martin Janoušek, MiG-21MF

A8 – Vrtulníky 1/48 a větší

1. Bohumír Bílek, CH-47C Chinook

2. Jan Hermoch, AH-64I Saraf

3. Tomáš Studený, SH-3H SEA KING

A9 – Letadla do roku 1930 1/72

1. Andrej Krašeninnikov, Nieuport Ni-17

2. Radan Březa, Zeppelin Staaken

3. Michael Kaplan, Deperdussin Monocoque Racer 1913

AA – Vrtulová letadla 1/72 – detailkit

1. Tomáš Uher, Rockwell OV-10 Bronco

2. Boris Bednár, Junkers 88 A-4

3. Pavel Čermák, Macchi C.202 Folgore

AB – Vrtulová letadla 1/72 – ready to fly

1. Petr Pospíšil, Fokker DXXI

2. Pavel Klouček, GeeBee R-1

3. Jiří Hambálek, Supermarine Spitfire PR Mk.IV

AC – Proudová letadla 1/72 – detailkit

1. Vladislav Seidl, F-8E Crusader

2. Jan Petr, F-105D-30 “Thunderchief”

3. místo nevyhodnoceno

AD – Proudová letadla 1/72 – ready to fly

1. Petr Pospíšil, Mig-23 ML

2. Jaroslav Hátle, Aero L-39C Albatros

3. Milan Doležal, F-16C

AE – Vrtulníky 1/72

1. Tomáš Uher, Bell UH-1B

2. Michael Kaplan, PKZ -2

3. Vladislav Seidl, VH-3D Sea King “Marine One”

AF – Letadla a vrtulníky 1/144

1. Andrej Krašeninnikov, MiG-21

2. Miloš Kubelík, F-14D Super Tomcat

3. Martin Němec, CF-18 HORNET

AG – Letadla a vrtulníky děti do 15ti let (včetně)

1. Pavlína Šámalová, F6F Hellcat

2. Filip Košata, Messerschmitt Bf-109 E-1

3. Michal Bříza, Bell P-39D-1 Airacobra

AH – Letadla a vrtulníky mládež 16-18 let (včetně)

1. Jan Petr, MiG-21MF

2. Tomáš Medula, Supermarine Spitfire Mk.VIII

3. Jakub Majer, Dornier Do 335


B: Bojová technika
B1 – Pásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Jiří Anděl, Marder II

2. Jakub Kaplan, T 69

3. Pavel Hájek, Jagdtiger

B2 – Pásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, Matilda mklll

2. Jiří Ščučka, BT-7

3. Tomáš Dunda, K V – 1

B3 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Miloš Kubelík, Humber Mk.I Scout Car

2. Milan Vinický, Humber FWD Ambulance

3. Jan Gabrlík, CMP Chevrolet 15CWT

B4 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, Ba 64

2. Marian Bunc, Sd.Kfz. 251/1 Ausf.D “PARTYZÁN”

3. Milan Vinický, Leyland Hippo

B5 – Bojová technika 1/48

1. Mihal Hort, staghound A.A

2. Pavel Štechr, Ford model T Ambulance

3. Vladislav Seidl, M8 Greyhound

B6 – Pásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Ondřej Smékal, Pz.kpfw II

2. Vojtěch Starý, Whippet MkA

3. Petr Švihovec, M1A1 Abrams

B7 – Pásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Ondřej Smékal, LVT A1

2. Jindřich Bernt, A7V

3. Jan Hovězák, Brummbär

B8 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Ondřej Smékal, M3 Half truck

2. Tomáš Hrdlička, T805 Třinec

3. Pavel Zabák, Sd.Kfz. 251/9 Ausf.C

B9 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Jindřich Bernt, 15 cm Panzerwerfer 42 auf sWS

2. Ondřej Smékal, Einheitsdiesel

3. Tomáš Hrdlička, SNR-75

BA – Bojová technika děti do 15ti let (včetně)

1. Pavel Vosmek, PzKpfw IV Ausf J

2. Jan Škampa, Panzer III

3. Vít Hambálek, Jeep Willys MB

BB – Bojová technika mládež 16-18 let (včetně)

1. Michal Kovařík, Humwee

2. Radek Šíp, OT-64 SKOT R3MT

3. Jan Foud, M5A1 Stuart


C: Figurky
C1 – Figurky do 65mm

1. Milan Dufek, Northumbrian

2. Branislav Lukačovič, Rytier

3. Lukáš Žaba, For the Christ

C2 – Figurky od 65mm

1. Branislav Lukačovič, Biskup

2. Milan Dufek, Clansman

3. Lukáš Žaba, ZEUS God of Gods

C3 – Busty

1. Lukáš Žaba, Mongol archer

2. Branislav Lukačovič, Mních

3. Václav Sloup, Jicarilla Apache

C4 – Viněty

1. Martin Vlček, Rusáci

2. Pavel Švejda, M29 Weasel

3. Tomáš Říha, Myslíš, že měl pojistku?

C5 – Fantasy

1. Branislav Lukačovič, Arktická babička

2. Lukáš Žaba, Xargax

3. Jan Durdis, Freya

C6 – Figurky děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Michal Kobza, Cherkassy 1944

2. Petr Němec, ČS ČETNÍK

3. Radomil Benda, Pyrotechnik
bez fotografie


D: Lodě
D1 – Plachetnice

1. Pavel Hašek, La Niňa

2. Vítězslav Houda, La Sirene

3. místo nevyhodnoceno

D2 – Ponorky

1. Zbyněk Škopán, Class S SS-140 USS S-35 ( 1935)

2. Tomáš Pavlík, SSN-774 Virginia

3. místo nevyhodnoceno

D3 – Lodě

1. Luboš Zach, IJN Ukuru

2. Petr Němec, Bismarck

3. Milan Košek, Ariete


E: Auto/Moto
E1 – Automobily závodní

1. Michal Šilpoch, Peugeot 206 WRC

2. Michal Doskočil, Lancia Stratos HF

3. Dalimil Vyškovský, Red Bull RB7 – GP of Malaysia 2011

E2 – Automobily civilní

1. František Jindřišek, LEXUS LFA

2. Milan Černý, Trabant

3. Michal Gregor, Vw T1

E3 – Kamióny, nákladní automobily a autobusy

1. Pavel Behenský, Kenworth K100+Lowboy Trailer

2. Tomáš Schreiber, Praga V3S AD080

3. Jaroslav Tuláček, Peterbilt CAN DO wrecker

E4 – Civilní technika

1. Martin Vrba, Zetor 25K s nakladačem

2. Ondřej Smékal, Komatu G40

3. Radan Březa, Žebřiňák

E5 – Motocykly

1. místo nevyhodnoceno
2. místo nevyhodnoceno
3. místo nevyhodnoceno

E6 – Auto – moto 1/50 a menší

1. Josef Mitterbach, TATRA T163 JAMAL

2. místo nevyhodnoceno
3. místo nevyhodnoceno

E7 – Automobily, kamióny a motocykly děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Radek Šíp, Tatra T-163 Jamal S1

2. Martin Hanuš, Liaz Š 706 MTSPch sypač vozovek s radlicí

3. Patrick Nack, Porsche 959


F: Diorama
F1 – Diorama s pozemní technikou 1/48 a větší

1. Jan Dušek, Voda! Afrika 1942

2. Roman Urbánek, Squad in Iraq

3. Zdeněk Petrovič, SEARCH AND DESTROY

F2 – Diorama s leteckou technikou 1/48 a větší

1. Josef Chrastil, Japanese Seaplane Base Palau 1943

2. Milan Košek, Mig-23

3. místo nevyhodnoceno

F3 – Diorama s pozemní technikou 1/72 a menší

1. Petr Švihovec, Tiger I Ausf.E

2. Pavel Zabák, Die kleine sieg

3. Jaroslav Koukolíček, Sd.kfz.186Jagdpanzer Elefant

F4 – Diorama s leteckou technikou 1/72 a menší

1. Jan Dušek, Red Baron

2. Martin Němec, VOJENSKÉ MUZEUM KDESI V ČECHÁCH

3. Michael Kaplan, Letadla firmy Avia 1919-1939

F5 – Bunkry a opevnění

1. Pavel Zabák, Am Atlantikwall ist ruhe….Inzwischen

2. Luděk Bouda, LO vzor 37A – 140Z, č.54

3. Jiří Zelenka, Vyzbrojování 1938 (LO vz.37 typ B)

F6 – Diorama děti do 15ti let (včetně)

1. Martin Urbánek, Tyranosaurus

2. Michal Kobza, Steyr 1500 komandeurwagen

3. Radomil Benda, Zbytek zasaženého Jeepu

F7 – Diorama mládež 16-18 let (včetně)

1. Jakub Majer, Šli na pivo

2. Jan Netolický, German Tank Hunters

3. místo nevyhodnoceno


G: Ostatní
G1 – Sci-Fi a Fantasy

1. Martin Vlček, Imperial Sentinel

2. Pavel Zabák, Space Marine

3. Zbyněk Škopán, Nautilus

G2 – Papírové modely

1. Gábor Karácsony, Aprilia RSV4 2009

2. Pavel Klouček, Chrám Svatého Víta

3. Marek Patera, ShKH vz.77 DANA

G3 – Kolejová technika

1. Jiří Špinar, Lokomotiva Br 86

2. Marek Patera, Vlečka

3. Ondřej Smékal, Leopold


Speciální a trophy kategorie

Hlavní cena “PANTHERS CUP” (na téma “Čechy krásné, Čechy mé”)
Martin Vrba, Zetor 25K s nakladačem

“Duben květen 1945″
Cena vyhlášená Petrem “Dolinem” Doležalem za modely kolové, pásové nebo polopásové techniky v měřítku 1:35 a 1:48, která je nějak spjata s koncem 2. světové války na našem území.
Marian Bunc, T-34/85
Václav Vopalecký, IS-2M

Cena Bílek Hobby Kits
Cena za modely v dětských kategoriích.
David Voců, F-22 Raptor
Martin Bříza, Republic P-47D-25-RE Thunderbolt
Petr Němec, SHERMAN CALLIOPE
Martin Pavlíček, Sahariana

Cena Eduard
Cena za modely letounu MiG-21 v měřítku 1/48 a 1/144.
Zdeněk Šebesta (1/48 za detail)
Martin Janoušek (1/48 za povrch)
Jan Petr (1/48 pro juniora)
Petr Pospíšil (1/144)

MAN trophy
Cena za nejlepší model vozidla značky MAN a jí příbuzných značek.
Tomáš Zámostný, MAN TGA 26.430 6×2/2 BL – Abroll

Cena KPM Mariánské Lázně “PRA-PRA CUP”
Cena za model z historické stavebnice.
Franc Lepesant, BH-11

Ocenění “der BESTE” udělované webem www.chmelar-diorama.cz
Cena za model německé druhoválečné techniky z období II. světové války.
Ondřej Smékal, Pz.kpfw II

Cena KPM Jihlava
Cena za model letounu ve francouzských barvách.
Jan Landa, Hawk 75

Cena starosty MČ Praha 9
Cena za model dle výběru zástupce ÚMČ.
Miloš Kubelík, Humber Mk.I Scout Car

Cena KPM Brno
Cena za nejzajímavější model dle výběru zástupců členů klubu.
Martin Vrba, Zetor 25K s nakladačem

Cena SDV Model
Ceny za nejlepší modely v měřítku 1/87.
Tomáš Schreiber, Tatra T-815 Citra
Radek Šíp, Tatra T-815 PDZ
Martin Hanuš, Tatra t 813 6×6 trial

Cena Plus Model
Cena za nejlepší model v dětských kategoriích.
Milan Vinický, Humber FWD Ambulance

Cena JMC Hobby
Ceny za nejlepší modely v mládežnických kategoriích.
Jan Petr, MiG-21MF
Filip Košata, Messerschmitt Bf-109 E-1
Jakub Nedvěd, T-34
Jan Foud, M5A1 Stuart

Cena Gabbert
Cena pro mladého modeláře.
Veronika Zvonková, North American F-86 F “Sabre”

Cena SIRAHOBBY
Cena za nejlépe zašpiněný model bojové techniky.
Jiří Ščučka, BT-7

Cena Nordland models
Cena za nejlépe zpracovaný model letadla z 1. světové války.
Miloslav Vaňous, Pfalz D. XII

Cena Real model
Ceny za nejhezčí kolové a pásové vozidlo OIF & Afghanistan.
Jiří Hájek, M-ATV MRAP
Jakub Kaplan, T-69

Cena KPM Děčín – Dobro a poctivo urobený model
Cena za model dle výběru zástupců klubu.
Imre Kiss, Warsawa

Cena modelářského spolku “Klubíčko”
Milan Hrdlička

Cena FruFru model
Cena za nejlepší model proudového letounu v mládežnických a seniorských kategoriích.
Jan Petr, MiG-21MF
Zdeněk Šebesta, Tupolev Tu-144

Cena Modelclubu Česká Lípa
doplníme