Fotogalerie ze soutěže ZDE
Gallery HERE


VÍTĚZNÉ MODELY A MODELÁŘI

WINNERS

Fotografie vítězných modelů lze shlédnout (slideshow) i ZDE

Photos available also HERE (slideshow)

A: Letadla

A1 – Vrtulová letadla 1/32 a větší

1. Zdeněk Šebesta, Messerchmitt Me 109E-7

2. Tomáš Svozil, Spitfire Mk.IXc

3. Josef Choreň, Messerchmitt Bf-109 F-4

A2 – Proudová letadla 1/32 a větší

1. Jaroslav Háječek, F-16C “Arctic Bandit”

2. a 3. místo nevyhodnoceno

A3 – Letadla do roku 1930 1/48

1. Miloslav Vaňous, Albatros D.III OEFFAG

2. Franck Lepesant, Junkers D.I

3. Michal Turjak, Albatros D.V

A4 – Vrtulová letadla 1/48 – detailkit

1. Zdeněk Šebesta, Potez 63.11

2. Petr Pospíšil, Messerschmitt Bf-110C-6

3. Martin Rychlý, Junkers Ju88 C-6 Heinrich prinz Sayn

A5 – Vrtulová letadla 1/48 – ready to fly

1. Zdeněk Šebesta, Zlín Z-50 LS

2. Franck Lepesant, Ki-43 Oscar

3. Jan Baranec, Dewoitine D-520

A6 – Proudová letadla 1/48 – detailkit

1. Luboš Zach, Douglas F4D-1 “Skyray”

2. Jan Kopecký, Messerschmitt Me-262 Schwalbe

3. místo nevyhodnoceno

A7 – Proudová letadla 1/48 – ready to fly

1. Jan Hermoch, F-16C Blk.30 TMOA 2005

2. Jiří Richter, F-4J Phantom II

3. Jan Kotas, He 162A-2

A8 – Vrtulníky 1/48 a větší

1. Andreas Gille, Mi-24V CAF Arktic Tiger

2. Josef Končitík, Mil Mi-17

3. Bohumír Bílek, OH-58D Kiowa

A9 – Letadla do roku 1930 1/72

1. Ivan Ryšánek, Nieuport 11

2. Stanislav Bočínský, Sopwith Camel

3. Pavel Raška, Fokker Eindecker

AA – Vrtulová letadla 1/72 – detailkit

1. Libor Jekl, Fairey Fulmar Mk.I

2. Václav Neuman, P-47 Thunderbolt

3. Lukáš Svoboda, Fw-190A-8

AB – Vrtulová letadla 1/72 – ready to fly

1. Petr Pospíšil, Gannet A.S.4

2. David Bílek, Messerschmitt Bf 109F-4

3. Josef Skalický, Curtis Hawk II

AC – Proudová letadla 1/72 – detailkit

1. Martin Němec, A-7H Corsair II

2. Lukáš Svoboda, A-7D Corsair II

3. Lukáš Kratochvíl, A-7H Corsair II

AD – Proudová letadla 1/72 – ready to fly

1. Martin Vochoc, F-4EJ Phantom II

2. Libor Jekl, Gloster Meteor Mk.III

3. Tomáš Kořenek, J35O Draken

AE – Vrtulníky 1/72

1. Michal Turjak, Mil Mi-4

2. Jaroslav Hátle, S-70B-6 Aegean Hawk

3. Jaroslav Šebek, Sikorsky H-19 Chickasaw

AF – Letadla a vrtulníky 1/144

1. Martin Němec, DC-3 “DAKOTA” ČSA

2. Jaroslav Šebek, De Havilland DH-2

3. Lukáš Svoboda, F-14A Tomcat

AG – Letadla a vrtulníky děti do 15ti let (včetně)

1. Vladimír Vaněček, PBY5A Catalina

2. Daniel Špírek, P-51B “Mustang”

3. Václav Jícha, MiG-3

AH – Letadla a vrtulníky mládež 16-18 let (včetně)

1. Jan Petr, Avia S-92 “Vlaštovka”

2. Jakub Majer, Heinkel He-162A2

3. Tomáš Medula, P-47D Thunderbolt


B: Bojová technika
B1 – Pásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Marian Bunc, Berge T-34

2. Milan Vinický, Loyd carrier

3. Milan Žatkovič, KhTz 16 1942

B2 – Pásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Marian Bunc, T-34/76 JAROŠ

2. Roman Urbánek, M2A2 Bradley

3. Primož Bajt, Nashorn, Schwere Pz Jager-abt. 655

B3 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – detailkit

1. Milan Vinický, humber FWD box

2. Zdeněk Zavadil, OT-64 “SKOT”

3. Michal Hort, Sd.kfz 6 Diana

B4 – Kolová a polopásová technika 1/35 a větší – ready to fight

1. Michal Hort, Sd.kfz 221/2,8cm

2. Milan Vinický, Morirs Commercial CDSW 30-CWT

3. Zdeněk Petrovič, Zil 157 – North Vietnamese Army

B5 – Bojová technika 1/48

1. Michal Hort, M-8 Greyhound

2. Martin Korbelík, Sherman FireFly

3. Pavel Štechr, Praga LT vz. 38

B6 – Pásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Vojtěch Samek, Merkava Mk.III B Baz

2. Petr Vorobok, UR-77

3. Petr Hlaváček, Sturmgeschutz III Ausf.G

B7 – Pásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Jan Hovězák, Jagdpanzer IV L/70

2. Jindřich Bernt, Lee Mk I

3. Petr Vorobok, ZSU-23-SHILKA

B8 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – detailkit

1. Petr Dušek, Chevrolet G 7117 Italy 1944

2. a 3. místo nevyhodnoceno

B9 – Kolová a polopásová technika 1/72 a menší – ready to fight

1. Tomáš Schreiber, Tatra T-815 PDZ

2. Robert Lebl, Liaz 110

3. Petr Hlaváček, Panzerspähwagen P 204(f)

BA – Bojová technika děti do 15ti let (včetně)

1. Martin Pavlíček, T-62

2. Jan Škampa, M1126 Stryker

3. David Foud, Ersatz M10

BB – Bojová technika mládež 16-18 let (včetně)

1. Jan Foud, M4A3 Sherman

2. Otomar Godstein, Chevrolet LRDG truck

3. Radek Šíp, M4A3 Sherman w/Sandbags


C: Figurky
C1 – Figurky do 65mm

1. Radek Tomanec, Guard grenadiers

2. Milan Dufek, Buccaneer

3. Branislav Lukačovič, 1415 Crossbowman

C2 – Figurky od 65mm

1. Branislav Lukačovič, Captain royal musketeer

2. Milan Dufek, Zulu válečník

3. Petr Kašiar, Francouzský husar
(bez fotografie)

C3 – Busty

1. Jan Durdis, Hradní stráž

2. Jaroslav Kubát, Záviš z Falkenštejna

3. Martin Vlček, Indiánka

C4 – Viněty

1. Branislav Lukačovič, 1945

2. Pavel Sýkora, Biskup

3. Martin Vlček, Jungle patrol – Vietnam

C5 – Fantasy

1. Milan Dufek, Space wolve

2. Branislav Lukačovič, Dwarf Standard Bearer

3. Oleksandr Bilibov, Custom Space Marine

C6 – Figurky děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. Marek Zmeškal, Poručík WH

2. Jan Netolický, Imperial Japanese navy fighter pilot

3. Marek Ronovský, Německý ovčák


D: Lodě
D1 – Plachetnice

1. Vítězslav Houda, USS Constitution

2. a 3. místo nevyhodnoceno

D2 – Ponorky

1. Milan Košek, Kursk – vrak

2. Petr Vacek, U-Boot Biber

3. Zdeněk Krcmář, IJN I 19

D3 – Lodě

1. David Bílek, Graf Spee

2. Zdeněk Krčmář, IJN Yahagi

3. David Svoboda, Kongo 1944


E: Auto/Moto
E1 – Automobily závodní

1. Jiří Pokorný, BMW M3

2. Zdeněk Valíček, 1975 Shadow DN5 Ford

3. Petr Kovařík, Peugeot 206 WRC – Ypres 03

E2 – Automobily civilní

1. Daniel Bajtek, Nissan Skyline GT-R Z-tune

2. Radek Solařík, iCtroen 11CV

3. Andreas Gille, BMW 327 Packesel

E3 – Kamióny, nákladní automobily a autobusy

1. Henrieta Mikelová, Büssing 8000

2. Milan Krnáč, Tatra 8000/111

3. Roman Haspeklo, Actros MP1

E4 – Civilní technika

1. Martin Vrba, Zetor 25

2. Andreas Gille, GAZ 67 Feuerwehr

3. místo nevyhodnoceno

E5 – Motocykly

1. Václav Kolínský, Honda RC 211V Konica Minolta 2005 – Batm

2. a 3. místo nevyhodnoceno

E6 – Auto – moto 1/50 a menší

1. Michael Polívka, Praga S5T

2. Tomáš Schreiber, ROSS Viza ČKD AD08 Pony

3. Josef Mitterbach, Tatra T815 8×8 TERRNO MULTILIFT

E7 – Automobily, kamióny a motocykly děti a mládež do 18ti let (včetně)

1. David Lebl, VW Race Touareg

2. Radek Šíp, MAN F2000 S1

3. Martin Hanuš, T 813 6×6 + P 32 + S-100


F: Diorama
F1 – Diorama s pozemní technikou 1/48 a větší

1. Tomáš Říha, Pozor! Odstřelovač

2. Milan Žatkovič, Wolves!!! Eastern front 1942

3. Martin Vlček, Tam někde

F2 – Diorama s leteckou technikou 1/48 a větší

1. Jaroslav Šebek, Fokker D.VII – opravy

2. Jaroslav Straka, SACK AS-6

3. místo nevyhodnoceno

F3 – Diorama s pozemní technikou 1/72 a menší

1. Jindřich Bernt, PzKw 753(r)

2. Vojtěch Samek, Stavba větrné elektrárny

3. Jan Lebl, Už jsou tady!

F4 – Diorama s leteckou technikou 1/72 a menší

1. Filip Bílek, Hansa Brandenburg W.29 u přístavního mola

2. Lukáš Svoboda, African dream about flying

3. Jaroslav Šebek, Muzeum

F5 – Bunkry a opevnění

1. Tomáš Jakl, Soumarský most

2. Otakar Jirků, Pěchotní srub R-S60

3. Jiří Hambálek, Helmův Žleb

F6 – Diorama děti do 15ti let (včetně)

1. Jan Netolický, Minsk 1941

2. Radomil Benda, Tři sirotci

3. David Foud, Zatracená bílá barva

F7 – Diorama mládež 16-18 let (včetně)

1. Jan Foud, Chuť vítězství

2. Michal Kovařík, Výstavka

3. Radek Ackermann, Kosovo 1999 “Útok za rozbřesku”


G: Ostatní
G1 – Sci-Fi a Fantasy

1. Tomáš Chmelík, Geo

2. Tomáš Kořenek, Tie Fighter

3. Primož Stare, Fairy

G2 – Papírové modely

1. Marek Patera, An-2

2. Michal Kavalier, Krakowiak

3. Zdeněk Krčmář ml., Stug III Ausf.A

G3 – Kolejová technika

1. Robert Lebl, Železniční vagón OMMR

2. Tomáš Jakl, Geschützwagen I (E)

3. Tomáš Postawa, Obrněný motorový vůz “Zaamurec mod.1916”


Speciální a trophy kategorie

PANTHERS CUP
Cena PANTHERS CUP za model letadla, techniky, lodě, figurky, nebo jiný, který má nějakou souvislost s konfliktem v Africe za 2. světové války. Časově se tedy jedná o období od cca. června 1940 do května 1943.
Josef Choreň, Bf-109 F-4

Cena starosty městské části Praha 9 www.praha9.cz
Cena vyhlášená hlavním partnerem soutěže – Městskou částí Praha 9. Cena pro model vybraný ze všech soutěžních kategorií dle uvážení zástupců úřadu městské části.
Zdeněk Krčmář, IJN Kongo 44

EDUARD TROPHY www.eduard.cz
Speciální cena vyhlášená jedním z prodejců – firmou Eduard. Cena za nejlepší model ze stavebnice firmy Eduard.
Martin Jíra, MiG-21MF

MEKONG TROPHY www.diorama-nam.cz
Známé ocenění udělované Zdeňkem Petrovičem. Bylo uděleno naposledy.
Nejlepší model techniky/dioráma
Martin Vlček, Jungle patrol – Vietnam

Nejlepší model letadla, samozřejmě s tématikou vietnamské války
Tomáš Studený, AU-23 A Peacemaker

Nejlepší model italského letadla
Italská sekce Modelfóra a internetový server Stormomagazine vyhlásili cenu o nejlepší model italského letadla (bez rozdílu měřítek a období). Model byl vybrán ze všech modelů italských letadel, tedy ze všech soutěžních a SIGových.
Martin Nademlejnský, Macchi C.202 Folgore

Ocenění “der BESTE” udělované webem www.chmelar-diorama.cz
Tato cena byla udělena jako uznáním kvalitní modelářské práce v oblasti německé druhoválečné techniky mezi lety 1938 – 1945.
Primož Bajt, Nashorn, Schwere Pz Jager-abt. 655

Loctite trophy
Cena za nejlepší vinětku, dioráma, model figurky, nebo techniky, která má nějakou souvislost s expedičním sborem německého Wehrmachtu v Africe – tedy známýmDeutsches Afrika Korps (DAK).
Michal Hort, Sd.kfz 6 Diana

MAN trophy
Cenu za nejlepší model vozidla značky MAN a jí příbuzných značek (např. Neoplan, ERF, Bussing, …). Cenu dodala společnost MAN užitková vozidla Česká Republika.
Henrieta Mikelová, Büssing 8000

MGD trophy
Tři ocenění za nejlepší figuru (bustu) z napoleónské doby.
Radek Tomanec, Guard Grenadieers
Milan Dufek, Officer
Radek Tomanec, Light Cavalryman

“Dobro a poctivo urobený model”
Tradiční cena MK 518 Děčín.
Zdeněk Šebesta, Zlín Z-50 LS

“Cena KPM Brno”
Ceny pro nejzajímavější modely bez ohledu na kategorie.
Jan Petr, Avia S-92 “Vlaštovka”
Jaroslav Šebek, Muzeum

“Cena SDV”
Ceny za nejlepší modely v měřítku 1/87 (tedy vláčkařské H0).
Vojtěch Samek, Stavba větrné elektrárny
Tomáš Schreiber, ROSS Viza ČKD AD08 Pony
Robert Lebl, Liaz 110


“Cena PlusModel”
Cena za nejlepší model v dětských kategoriích.
Otomar Godstein, Chevrolet LRDG truck

“Cena Bílek”
Uděleny byly celkem tři ceny.
Vladimír Vaněček, PBY5A Catalina
Tomáš Ira, Jagdpanther
Martin Pavlíček, T-62


“JMC trophy”
Celkem tři ceny (ohýbačky na lepty z produkce JMC Hobby) pro kategorie 16-18 let.
Jan Foud, Chuť vítězství!
Otomar Godstein, Chevrolet LRDG truck
Jakub Majer, Heinkel He-162A2


“Cena KPM Mariánské Lázně”
Cena za model z historické stavebnice.
Radoslav Havránek, Avia S-199

“Cena KPM Jihlava”
Cena za nejlepší model letounu v zimní kamufláži bez rozdílu měřítka.
Lukáš Svoboda, I-16 Type 24

“Cena Fru Fru model”
Cena od firmy Fru Fru model, která je začátečníkem na trhu s resinovými doplňky.
Luboš Zach, Douglas F4D-1 “Skyray”
Jiří Richter, F-4J Phantom II

“Cena KLoM Česílko Valdice”
Cena za nejlepší loď a ponorku postavené mladým modelářem.
Jiří Šaněk, USS Ronald Reagan
Tomáš Pavlík, U-Boat IX B, JMSDF Oyashio Class